Gıda Takviyesi Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey

Gıda takviyesi, Tüketiciler sağlıklı kilo verme programlarına  temel besinleri ekleyen kaliteli takviyeler ararken, diğerleri sağlıklı bir kiloya ulaşmak veya hareket halindeyken sağlıklı ve aktif yaşam tarzlarını desteklemek için öğün yerine geçen ürünlerle ilgilenirler.

İyi bir bağısışklık sistemine sahip olmak sağlığın korunması için hayati önem taşır ve dengeli bir diyet önemli bir bileşendir. İnsanlar, sadece lezzetli değil, aynı zamanda besleyici yiyeceklerle diyetlerinin kontrolünü giderek daha fazla alıyorlar.

Ancak piyasada bu kadar çok gıda takviyesi olduğu için, kafa karıştırıcı bilgiler vardır. Bu yüzden gıda takviyesi araştırmanızda yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

 • GIDA TAKVİYESİ İÇERİKLERİNİ GÖZDEN GEÇİRİN

Bilinçli bir tüketici olmanın ilk adımı, gıda takviyelerinin içeriklerini incelemektir. Avantaj ve Dezavantajlarını inceleyin. Uzmanların ne dediğini görün

 • Gıda takviyesi hammaddelerini nasıl sağlıyorlar?
 • Ürünleri nasıl üretiyorlar
 • Ürünler sizin diyet programınıza uygun mu?
 • Bilmeniz gereken herhangi bir ek bileşeni var mı?

 

 • GIDA TAKVİYESİ MARKALARININ PİYASADAKİ KALİTESİNİ DEĞERLENDİRİN

Piyasa ikna edici neticeler vaat eden çeşitli iddialara sahip o kadar çok yeni beslenme ürünü ile doludur ki. Diyetinize yeni bir ürün eklemeden önce , satın aldığınız şirketi araştırmak için zaman ayırın.

 • Şirket na zamandan beri çalışıyor?
 • Beslenme danışma kurulu gibi saygın bir danışman grubu var mı?
 • Şirket ürün kalitesi,araştırma veya müşteri hizmetleri için herhangi bir ödülü var mı?
 • Ürünlerinin arkasında bir garanti ile duruyorlar mı?
 • İNTERNET ORTAMINDAKİ BİLGİLERE ELEŞTİRİSEL OLUN

Sağlık makalelerini okumayı seven bir kişiyseniz, bu makalelerin bir teoriyi kanıtlamak ve besin takviyelerinin etkisiz olduğu ve sağlığa zarar verebileceği yönündeki bir varsayımı doğrulamak için yola çıkmış olabileceğini fark edersiniz.

Şüpheci olmak iyi olsa da, bazen araştırmacıların bir ürünün itibarını zedeleyebilecek ve nihai tüketicileri yanlış bilgilendirebilecek önyargılı yazılar olabileceğini aklınızda tutmak da iyi olur.

 • SEÇENEKLERİNİZİ KARŞILAŞTIRIN

İster bir mağazadan ister online alışveriş yapıyor olun, tüketilmesi kolay çok sayıda gıda takviyesi ürünü bulacaksınız. Örneğin Protein içecekleri, sağlıklı atıştırmalıklar, yağ yakma içecekleri ve diğer takviyeler.

Çok çeşitli seçenekler arasından seçim yaparken, şirketin ürünlerin içerikleriyle ilgili yaptıkları test düzeyini, üçüncü taraf doğrulamalarına bakın. Üretim şeffaflığını keşfetmek için zaman ayırın. Gıda takviyelerinizin, vitaminlerinizin en üst kalitede itina ile oluşturulmasını sağlamk için tedarik çok önemlidir.

Bu incelemeler için zaman ayırın. Kullanılan malzemeleri gözden geçirin. Şirketin web sitesini okuyun ve şirketin ürünlerini nasıl tedarik ettiğini öğrenin. Bir şirketin bilimsel danışma kurulunu olup olmadığını inceleyin. Bilimsel çalışmaların bile önyargılı olabileceğini bilin. Kendi sağlık savunucunuz olun ve güvenilir bilgilerle donanmış en iyi hayatınızı yaşayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir