Diyette Ara Öğün Önerileri – Ara Öğün Nedir?

Diyette Ara Öğün, günlük koşturmaca içerisinde dengeli öğünler hazırlamaya vakit bulamayıp ayak üstü yemek için hazır gıdalar aldığınız oluyor mu?

Hem sağlıklı hem de dengeli öğün ve atıştırmalıklar hazırlamanın zaman aldığı doğru ancak biraz planlama ve iyi stoklanmış bir buzdolabı sayesinde süreci hızlandırmanız mümkün.

Çeşitli öğün ve atıştırmalıkları önceden planlamanız ve ihtiyaç duyacağınız malzemeleri evde bulundurmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Zamanınız olmadığı, akşamlarda kullanmak için kenarda birkaç hızlı ve sağlıklı tarif saklayabilirsiniz. Elinizde sağlıklı malzemeler bulundurmayı unutmayın.

ARA ÖĞÜN VE ÖĞÜN ÖNERİLER

Buzdolabınızı meyve, sebze, balık ve yağsız tavuk gibi protein içeren gıdalarla doldurun.

Kilerinizde de  konserve ton balığı, fasulye, domates sosu ve çabuk hazırlanan tam tahıllı yiyecekler gibi hemen sağlıklı gıdalar bulundurun.

Öğün ve atıştırmalıklarınızı yoğurt, süzme peynir, dil peyniri, taze meyve ve çiğ sebzeler gibi gıdalarla zenginleştirebilirsiniz.

İdeal olarak dengeli bir öğün biraz protein, sebze, meyve ve tam tahıllar şeklinde alınacak karbonhidrat ve hem lezzet vermesi hem de besin değerlerini dengelemesi için az miktarda alınacak iyi yağlardan oluşur.

ARA ÖĞÜN ÖNERİLERİ – ARA ÖĞÜN NE YENİR?

Günlük besin ihtiyacını sadece 3 öğüne sığdırmak kolay değildir. Bu yüzden dengeli atıştırmalıklar tüketmek vücudunuzun günlük ihtiyaçlarını karşılamaya destek olur.

İyi dengelenmiş bir atıştırmalık zinde kalmanıza yardımcı olur ve sizi öğünler arasında tok tutar.

Böylece sonunda yemeye fırsat bulduğunuzda fazla kaçırmazsınız.

İdeal olarak sağlıklı atıştırmalıklar bazı doğal karbonhidratlardan oluşur.

Örneğin meyveler, sebzeler veya tam tahıllı gıdalar bunların yanında az yağlı süt ürünleri, yağsız etler ve bitkisel proteinlerde önemli birer protein kaynağıdır.

Küçük bir kutu yoğurt, süzme peynir, çiğ sebzeler ya da dilimlenmiş hindi ile yiyeceğiniz tam tahıllı krakerler işinizi görür.

Tabii atıştırmalığın zamanlaması da önemli çünkü çoğu insan birkaç saatte bir acıkır.

Bu yüzden birkaç saatte bir planlı bir şekilde yerseniz kalorilerinizi daha kolay dengede tutar. Dolayısıyla beslenme programınıza daha kolay sadık kalırsınız.

Porsiyonlarınızın büyüklüğüne de dikkat edin.

Açlığınızı yatıştırana kadar bir şeyler yemenizle gerçekten doyana kadar yemeniz arasında büyük fark vardır.

Açlığınızı yatıştıracak, size bir sonraki öğün yada atıştırma anınıza kadar idare edecek miktarda yemeği öğrenin.

HERBALİFE ARA ÖĞÜN ÖNERİLERİ

Herbalife atıştırmalık arayışınızda size yardımcı olmak için harika ürünler sunar.

Bütün makro besinler gibi karbonhidratların fazla tüketilmesi de vücudunuzun yağ depolamasına sebep olur. Bu sebeple  vücudumuzda istenmeyen kilo alımına yol açar.

Bu yüzden ürünler arasında bir şeyler yemek zararlı olmasa da doğru seçimler yapmak önemlidir. Diyette ara öğün olarak

Herbalife Protein bar muhteşem atıştırmalıklardır. Bu barlar bir sonraki öğününüze kadar dayanmanız için vitamin, karbonhidrat ve protein içerir.

Her bir bar çeşidine göre 135 150 kaloridir ve yaklaşık 10 gram protein içerir. Yanınızda bu barlardan bulundurarak atıştırma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

Herbalife-gurme-domates-corbasi

Eğer tuzlu bir lezzet arıyorsanız, besleyici Herbalife gurme domates çorbasını deneyebilirsiniz. Her porsiyonunda 104 kalori ve 7 gr protein bulunur.

Herbalife-gurme-domates-corbasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir